PolskiEnglish

 

Zastrzałowy Stratus P-19 Drukuj

ZASTRZAŁOWY STRATUS P-19

Miło nam poinformować, że sukcesem zakończył się pierwszy etap testów nowego skrzydła do motolotni – STRATUS P-19. Testy te obejmowały pełne, statyczne próby wytrzymałościowe: dla obciążeń dopuszczalnych -2g, +4g a następnie dla obciążeń niszczących -3g, +6g. Zostały przeprowadzone zgodnie z Wymaganiami Technicznymi dla Motolotni WT-M 2014, wydanie z dnia 23.05.2014 z późniejszymi zmianami.

Staranne przygotowanie prób i nasze doświadczenie pozwoliły na przeprowadzenie kolejno czterech prób statycznych bez jakichkolwiek problemów, każdej z nich za pierwszym razem. Po próbach dla obciążeń dopuszczalnych w konstrukcji skrzydła nie stwierdzono żadnych odkształceń czy deformacji – stan powłoki i konstrukcji szkieletu był identyczny jak przed próbami. W obydwu próbach dla obciążeń niszczących skrzydło nie uległo destrukcji po wymaganych 3 s. A w „najcięższej” próbie statycznej dla +6g skrzydło nie tylko nie uległo zniszczeniu, ale wytrzymało 91 s, dzięki czemu mogliśmy je spokojnie fotografować!

Takie efekty testów wytrzymałościowych pozwalają spokojnie myśleć o maksymalnej prędkości lotu dla tego skrzydła powyżej 180 km/h.

Przed nami drugi etap testów – próby w locie: regulacje, ustawienia, optymalizacja.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 Więcej informacji: Grzegorz Rycaj, konstruktor
Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
tel. +48 600 717 696

 


start
newsy
motolotnie
SkyRanger
silniki
śmigła
ośrodek szkolenia lotniczego
kompozyty
o firmie
okazje nowe/używane
linki
projekt INNOTECH
zapytania ofertowe
- - - - - - -
kontakt
dojazd
szukaj
galeria
Polski feed RSS dla kompol.warszawa.pl

 
Joomla Design By Be Professional Networks gronowy widget